Nasi specjaliści

lek. med. Adam Zawojski

Studia na wydziale lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego ukończyłem w 2009 r. Jestem lekarzem z 10-letnią praktyką w zawodzie. Od 2011 r. pracuję w Oddziale Chirurgii Urazowej, Ortopedii i Rehabilitacji Krakowskiego Centrum Rehabilitacji i Ortopedii w Krakowie. 
Od 2017 r. jestem specjalistą ortopedii i traumatologii narządu ruchu.
Swoją wiedzę i umiejętności zdobywam na licznych kursach krajowych i zagranicznych.
W codziennej praktyce zajmuję się leczeniem zachowawczym oraz operacyjnym:
– w zakresie dużych stawów (artroskopie kolan i endoprotezoplastyki głównie stawów biodrowych, kolanowych i skokowych)
– w zakresie kończyny górnej (głównie operacje zespołu cieśni nadgarstka, palca zatrzaskującego i choroby Dupuytrena)
– w zakresie stopy (paluchy koślawe i palce młotkowate)

W diagnostyce narządu ruchu pomaga mi wieloletnie doświadczenie w wykonywaniu badania USG.

dr Klaudia Zawojska

Jestem fizjoterapeutą z 10-letnim doświadczeniem
w zawodzie. Ukończyłam studia magisterskie
i doktoranckie na Uniwersytecie Jagiellońskim Collegium Medicum, a obecnie, poza pracą z Pacjentami, jestem asystentem na Wydziale Nauk o Zdrowiu tej najstarszej
w Polsce uczelni.

Specjalizuję się w fizjoterapii pacjentów ze schorzeniami ortopedycznymi, również kobiet w ciąży i po porodzie. Ukończyłam liczne kursy i szkolenia z zakresu fizjoterapii ortopedycznej i neurologicznej, a także terapii dolegliwości bólowych miednicy i kręgosłupa lędźwiowego w ciąży, rozejścia kresy białej (mięśnia prostego brzucha) i terapii blizny. Pracę z pacjentem zawsze rozpoczynam od szczegółowego badania i wnikliwego wywiadu, a przyczyn problemów poszukuję patrząc na człowieka jako nierozerwalną całość.

mgr Sylwia Hołota

Posiadam kilkuletnie doświadczenie w prowadzeniu fizjoterapii dzieci, od maluszków, przez dzieci w wieku przedszkolnym do dzieci szkolnych.

Ukończyłam wiele kursów specjalistycznych, dzięki którym prowadzona przeze mnie terapia jest zgodna
z najnowszą wiedzą, przede wszystkim zaś przynosi znakomite efekty.

Prowadzę:

• terapię niemowląt w oparciu o metodę NDT Bobath oraz Integrację Sensoryczną SI

• naukę handlingu noworodków i niemowląt
z wykorzystaniem technik neurorozwojowych, wspomagających dzieci w prawidłowym rozwoju

• diagnozę i korekcję zaburzeń w postawie dzieci starszych z wykorzystaniem technik manualnych, integracji sensorycznej i terapii neurorozwojowej

• diagnozę (badanie QEEG) i terapię metodą EEG Biofeedback

dr hab., prof. UP Ewa Zmuda

Jestem logopedą, terapeutą, językoznawcą, lektorem języka polskiego jako obcego oraz profesorem krakowskiego Uniwersytetu Pedagogicznego.

Od ponad 10 lat zajmuję się diagnozą i terapią dzieci z zaburzeniami rozwoju, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci ze spektrum autyzmu (w tym również z zespołem Aspergera), ale prowadzę także zajęcia z dziećmi z zespołem Downa, dysleksją, niedosłuchem, alalią, niezakończonym i opóźnionym rozwojem mowy oraz z problemami w nauce szkolnej. 

W ofercie prowadzonych przeze mnie zajęć znajduje się ponadto terapia ręki, wspomaganie rozwoju dzieci dwujęzycznych (w tym nauczanie języka polskiego jako obcego) oraz stymulacja dzieci zdrowych (wczesna nauka czytania, warsztaty rozwijające myślenie dziecka, stymulacja mechanizmów lewopółkulowych, rozwijanie kompetencji językowych i matematycznych). 

Moje motto w pracy z dziećmi brzmi: Każde dziecko zasługuje na optymalny rozwój, a zadaniem każdego rodzica i terapeuty jest mu ten optymalny rozwój umożliwić.